Победата на овогодинешниот 74-ти фестивал во Сан Ремо ја освои италијанската пејачка Анџелина Манго со песната „La noia“ и со тоа го доби правото да ја претставува Италија во Малме на Евровизија овој мај. На овогодинешниот натпревар во театарот „Аристон“ се собраа 30 уметници, а Манго победи со вкупно 40,3 отсто од гласовите на публиката, радиото и новинарското жири, додека Геолие заврши зад неа со 25,2 отсто од гласовите, а на третото место беше Аналиса.

Анџелина Манго хит на неделата на Енџелс фм 

 

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *