Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ е номинирана за прием во Куќата на славните на тенисот. Ана Ивановиќ ја заврши професионалната кариера во 2016 година, а пред две години беше номинирана за Куќата на славните, но тогаш не беше примена. номинирани се и Италијанката Флавија Пенета, Шпанецот Карлос Моја.  Пејс е единствениот кој за првпат е номиниран за Куќата на славните.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *