Десет месеци по ненадејното откажување на престојот на британската птица песнопојка, пејачката номинирана за Греми ќе ја започне својата низа викенди со концерти во Лас Вегас во петок.

32-те концерти во Колосеумот во Палатата Цезар – петок и сабота до 25 март – се распродадени според Тикетмастер, официјалната страница за издавање билети . Најевтините билети на секундарните места за продажба лебдат околу 700 долари ; некои од најдобрите места за вечер на отворањето се од 10.000 долари нагоре.

Вечерта пред нејзиното деби во Лас Вегас , Адел објави фотографија на Инстаграм од последните проби и го сподели нејзиниот куп чувства.

Интересот за гледање на пејачката како изведува хитови како „Rolling in the Deep“, „Easy on Me“ и „Someone Like You“ во живо се зголеми во итност со оглед на неодамнешните коментари дека има намера да се одмори од музиката по завршувањето на нејзиниот престој.

На настан минатиот месец, Адел рече: „По Вегас, навистина сакам да добијам диплома по англиска литература“.

„Тоа е нешто што, да не го постигнав во моето пеење, мислам дека дефинитивно ќе бев учител. Мислам дека би била професорка по англиски јазик“, рече таа, велејќи им на обожавателите дека посакува да посетува колеџ и дека тоа е нејзиниот план за „вибрациите во 2025 година“.

Таа појасни дека може да ја добие својата диплома преку Интернет и со тутор.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *