Музичарите 50 Cent (47) и Eminem (50) во Детроит го најавија својот последен проект, базиран на филмот „8 Mile“. На овој начин публиката уште подобро ќе ги запознае корените на Eminem и неговото влијание врз денешната музика.Филмот „8 Mile“ е полуавтобиографска приказна за подемот на Eminem до славата.Филмот освои бројни награди, од кои најзначајна беше најдобрата оригинална песна за „Lose Yourself“ на Оскарите во 2003 година. 50 Cent се потпиша зад голем број успешни серии и глумеше во некои од нив.Како и да е интересно е да се види ваков филм за најдобрите артисти особено во 2000-тите години.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *