Македонската претставничка на детската евровизија, Тамара Грујеска, во Ница, Франција, се пласира на 12 место.

Франција втортпат по ред победи на музичкото натпреварување, овојпат со Зое Клозир и песната „Coeur“(Срце).

Шпанија заврши на второто место, а Ерменија на третото.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *