Штипјанката  Нисева повторно е Балкански шампион во категоријата до 54 кг во У-15.

Таа извојува три победи на Балканското првенство во Серес, Грција. Нисева во првата борба победи 13-0 против натурализираната Србинка од Унгарија Хаби Ор, а второто коло славеш 10-0 против Ангелова од Бугарија. Во финалето славеше против Флоцеа Валерна од Романија со 3-1.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *