Филмот базиран на хит турнејата на американската поп-ѕвезда Бијонсе „Ренесанс врлд тур“ ќе се дистрибуира на глобално ниво, објавија од компанијата „АМС Ентертејмент“, додека синџирите на кино салите бараат содржина за пополнување на празнината предизвикана од штрајковите во Холивуд.

Филмот на Бијонсе е продукција на глобалната турнеја на пејачката ова лето, која опфати 57 концерти во 40 градови во Северна Америка и 14 низ Европа.

Филмот следи слично издание на поп-ѕвездата Тејлор Свифт, чиј концертен филм „Ерас тур“ ќе биде дистрибуиран во кино во Северна Америка почнувајќи од 13 октомври.

Концертните филмови им даваат на синџирите на театрите како АМС, Синемарк и Синеплекс наслови од висок профил за да помогнат да се пополнат празнините предизвикани од продолжениот штрајк на актерите и писателите во Холивуд.

Филмот треба да биде прикажан во Соединетите Американски Држави, Канада и Мексико почнувајќи од петок, 1 декември 2023 година, соопшти AMC, додавајќи дека дополнителни глобални градови ќе бидат објавени подоцна.

Ривалот на AMC, Синемарк, исто така, најави дека ќе го прикаже концертниот филм во своите кина во САД. Двата синџири на кина рекоа дека нивните стандардни билети за прикажување во САД ќе започнат од 22 долари.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *