Тијана Дапчевиќ и оваа година ќе учествува на националниот избор на Србија за евровизиска песна. Тијана ќе се претстави со песната “Кад смо сами”. Но минатата година, победникот дојде токму од редот на помалку експонираните изведувачи. Вкупно 32 учесници ќе настапат во две полуфинални вечери закажани за 1-ви и 2-ри март.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *