Тејлор Свифт со уште еден рекорд во музичката индустрија. Нејзиниот десетти студиски албум Midnights го има најголемото деби во првата недела од историското деби на албумот 25 на Адел која дебитираше пред седум години.  Покрај пристигнувањето како најпродаван ЛП на годината, Свифт исто така се натпреварува (и победува) против себе. Midnights сега е и најпродаваниот ЛП по албумот на Свифт Reputation од 2017 година и ја смести Тејлор  во елитна категорија на успешни изведувачи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *