Тејлор Свифт е единствената жена на листата на Форбс за 10 најплатени ѕвезди во светот.

Пејачката вчера беше рангирана на деветтото место на годишната листа на Форбс за најплатени забавувачи во светот, што ја прави единствената жена што се појавила во првите десет. Пејачката заработила 92 милиони долари претходната година, со пријавени приходи од продажба на албуми, стримови, договори за лиценцирање и синхронизација. Да потсетиме, Свифт минатата година го издаде својот 10-ти студиски албум Midnights, кој ги собори сите рекорди.

На самиот врв на листата на Форбс е рок групата Genesis, која заработила 230 милиони долари по продажно место. На второ место е Стинг со заработка од 210 милиони долари, а на третото место на листата е Тајлер Пери со заработка од 175 милиони долари.

На листата се креаторите на Саут Парк, Тајлер Паркер и Мет Стоун, како и креаторите на Симпсонови, Џејмс Л. Брукс и Мет Гронинг, како и Бред Пит, Ролинг Стоунс, Џејмс Камерон и Бед Бани.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *