Тејлор Свифт е прогласена за личност на годината од страна на магазинот „Тајм“.

Музичката ѕвезда, која годинава заработи милијарда долари, победи во трката за личност на годината во конкуренција на Владимир Путин, Барби и Сем Алтман.

Fanflation, Swiftonomy или Taylornomy се само дел од термините кои се користат за да се анализира ефектот што турнејата на поп пејачката Тејлор Свифт го имаше врз американската економија.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *