Поп-ѕвездата и музички феномен Тејлор Свифт го собори рекордот по број на номинации за Греми наградите.Имено, таа се најде на кратката листа на номинирани за најдобра песна, за „Антихерој“, а номинирана е седум патиСо тоа, младата кантавторка ги надмина Пол Макартни и Лајонел Ричи, кои досега го делеа рекордот по број на номинации со по шест за една песна.Покрај категоријата за најдобра песна, Тејлор е номинирана и за албум на годината и видео на годината.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *