Наутро времето ќе биде студено, а преку денот сончево. Дневните температури особено на поголемите височини ќе бидат над просекот за овој дел од годината, а потоа благо ќе опаѓаат. Наутро ќе има услови за појава на магла или ниска облачност и таму дневната температура ќе остане пониска. Поголемо наоблачување се очекува кон крајот на работната недела.

Температурите ќе се движат од -9 до 10 степени Целзиусови.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *