Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено, вели временската прогноза на УХМР. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови. Локално брзината на ветрот ќе биде над 60 километри на час. Температурата ќе достигне до 3 степени.

Во наредните денови ќе биде уште постудено со минусни утрински температури, утре -10, среда -11, четврток -8 и петок – 10 степени. Максималната тепература недела ќе достигне 4.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *