Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 19, а максималната од 24 до 34 степени Целзиусови.

До утре до пладневните часови ќе се задржи претежно стабилно. Утре попладне претежно во западните делови, а во среда на повеќе места повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и со услови за појава на локално невреме.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *