Александар Тарабунов има нова песна во дует со Тамара Тодевска „Само ти ми фалиш“. Песната е во диско фанк ритам. За песната снимен е и спот во кој танчерките, придружните вокали , бендот и Тарабунов се облечени како во 70 -тите. Спотот е снимен во Младинскиот културен центар. Иако Тамара Тодевска пее дел од рефренот со Тарабунов,таа не се појавува во спотот. Музиката и аранжманот се на Тарабунов  и Роберт Билбилов, додека текстот е на Зоран Стојановски и Тарабунов.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *