Поп пејачката Ријана ќе ја отпее песната од филмот „Black Panther: Wakanda Forever“ на престижната церемонија за Оскар на 12 март во Лос Анџелес, неколку недели по нејзиното враќање на сцената.Поп-ѕвездата ќе го отпее својот хит „Lift Me Up“, кој е номиниран во категоријата за најдобра авторска песна. Во таа категорија номинирани се и „Hold My Hand“ од Лејди Гага за филмот „Top Gun: Maverick“ Досега поп-пејачката никогаш не била номинирана за Оскар, но има освоено девет американски музички награди, Греми. 95-тото доделување на Оскарите ќе се одржи на 12 март во театарот Долби во Лос Анџелес.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *