Кошаркарите на шпанскиот клуб Реал Мадрид не можеа да се помират поради доминацијата на Партизан на паркетот, па за почнаа тепчка по која се прекина мечот при водство на црно-белите од 95-80, Јебуселе направи шокантен потег откако го преврте Ексум.

Партизан го надигра Реал Мадрид на негов терен, но мечот се прекина поради голем инцидент кој се случи на минута и пол до крајот.

Инцидентот почна кога Љуљ направи намерен фаул врз Пантер кој реагираше жестоко на ударот, но успеа да се смири и да не го удри противникот. Веднаш дотрча Јебуселе и настана хаос.

Најужасниот потег го имаше Јабуселе кој го фати Ексум за врат и го преврте на паркетот.Судиите го разгледуваа инцидентот и одлучија мечот да биде прекинат. Победата е доделена на Партизан.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *