Музичката ѕвезда Рита Ора ќе биде специјална гостинка на изборот за песна на Евровизија 2023 година. Имено, младата пејачка од Косово на сцената ќе се претстави со нова песна, а покрај тоа ќе отпее и неколку стари хитови.

Познато е дека Рита постигна огромни успеси и популарност во светот, а нема сомнеж дека ќе ја воодушеви публиката како и обично.

Рита на сцената ќе се појави со танчари, а јасно е дека спектаклот нема да изостане.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *