Холивудската мегаѕвезда Ракел Велч почина на 82-годишна возраст по „кратко боледување“. Ракел своевремено беше симбол на сексипилноста , а нејзините филмови се гледаат и денес. Таа доби награда Златен глобус за најдобра филмска актерка во мјузикл во 1974 година за нејзината изведба во Тројцата мускетари. Таа, исто така, беше номинирана за наградата Златен глобус за најдобра актерка во телевизиски филм за нејзината изведба во филмот Право на умирање (1987). Во 1995 година, Велч беше избранa од списанието Empire за една од „100-те најсекси ѕвезди во историјата на филмот“.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *