Ова е последната недела од познатото шоу The ​​Late Late Show со Џејмс Корден, па неговата драга пријателка Адел го изненади познатито водител  со патување до работа со Carpool Karaoke. Овој пат пејачката се најде зад воланот и го прашуваше Џејмс за неговите спомени како домаќин на шоуто, како и за значењето на неговиот крај.И двајцата беа мошне емотивни додека зборуваа за своето пријателство и времето кога биле тука еден за друг.

Првата епизода на Carpool Karaoke се случи во 2015 со првата гостинка Мараја Кери.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *