Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец, прогнозира УХМР.

Утринската температурара во Македонија до -17 а дневната ќе искачи до 7 степени.

-17 Попова Шапка, -15 Берово, -14 Крушево, -12 Маврови Анови, Крива Паланка, -11 Битола, Тетово, -10 Прилеп, Претор, -9 Скопје-Петровец, Охрид, Штип, Демир Капија, -8 Виница, Струмица, -7 Скопје-Зајчев Рид, -4 Дојран, -3 Гевгелија.

Висина на снежна покривка во 7 часот (во см)

49 Попова Шапка, 18 Маврови Анови, 5 Ѓуриште, 4 Крушево, 3 Берово.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *