Следната година, поточно на 14 февруари 2024 година, светот ќе има можност да гледа филм за Боб Марли наречен „Bob Marley: One Love“. Објавен е и нов трејлер, Филмот „Bob Marley: One Love“ го слави животот и музиката на Боб Марли, кој инспирираше генерации преку своите пораки за љубов и единство. На големото платно публиката за прв пат ќе може да ја открие моќната приказна на музичката легенда. Тој го имаше последниот настап во живо во Велика Британија на 13 јули 1980.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *