Иако многу имиња се позвучни, на првото место на оваа листа е актерка чие богатство се проценува на три милијарди долари

Како што се Двејн Рок Џонсон и Том Круз можеби се двајца од најголемите заработувачи во филмската индустрија само за нивните филмски продукции, но кога станува збор за вкупната нето вредност, има неколку ѕвезди кои се рангираат значително повисоко, пренесува NME.

Со нето богатство од огромни 3 милијарди долари, ѕвездата на „Lost boys“, Џејми Герц е најбогата актерка во светот.

Герц е позната и по филмовите како „Crossroads“, „Less Than Zero“ и „Quicksilver“, како и ТВ сериите од 1980-тите „Square Pegs“, „Twister“ од 1996 година, ситкомите „Still Standing“ и „The Neighbors“. ”

Заедно со нејзиниот сопруг Тони Реслер (кој е милијардер инвеститор), таа е косопственик на НБА тимот Атланта Хокс. Двојката поседува и малцински удел во бејзбол тимот Милвоки Бруерс.

Со нето богатство од 1 милијарда долари, второ место зазема Тајлер Пери. На третото место е ѕвездата од „Seinfeld“ Џери Сајнфелд со 950 милиони долари, додека Двејн Рок Џонсон е четврти со 800 милиони долари.

Еве ја комплетната листа:

Џејми Герц (Нето богатство: 3 милијарди долари)

Тајлер Пери (Нето богатство: 1 милијарда долари)

Џери Сајнфелд (Нето вредност: 950 милиони долари)

Двејн Рок Џонсон (Нето вредност: 800 милиони долари)

Шахрух Кан (нето вредност: 715 милиони долари)

Том Круз (нето вредност: 570 милиони долари)

Џорџ Клуни (нето богатство: 550 милиони долари)

Роберт де Ниро (Нето вредност: 500 милиони долари)

Амитаб Бачан (нето вредност: 455 милиони долари)

Мел Гибсон (нето вредност: 425 милиони долари)

Адам Сендлер (Нето вредност: 420 милиони долари)

Кевин Харт (Нето вредност: 450 милиони долари)

Арнолд Шварценегер (Нето вредност: 450 милиони долари)

Рајан Сикрест (нето вредност: 450 милиони долари)

Џек Николсон (Нето вредност: 400 милиони долари)

Том Хенкс (нето богатство: 400 милиони долари)

Лери Дејвид (нето богатство: 400 милиони долари)

Бил Козби (нето богатство: 400 милиони долари)

Џеки Чен (Нето вредност: 400 милиони долари)

Џенифер Лопез (Нето вредност: 400 милиони долари)

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *