Националната лига во американско рагби – НФЛ објави дека Ријана ќе настапи на полувремето на „Суперболот“ следната 2023 година.

Пејачката, чии обожаватели со години го очекуваат следниот нејзин албум, неколку минути претходно на Инстаграм објави сликовито-симболична фотографија од рака којашто држи рагби-топка. Ријана, инаку, беше поканета да настапи на полувремето во 2019 година, но одби во знак на поддршка кон Колин Кеперник, кој се соочи со бурни реакции затоа што клекна за време на националната химна, протестирајќи против полициската бруталност врз Афроамериканците.

Настапот на Ријана на полувремето ќе биде нејзин прв поголем настап по 2018 година. Таа нема издадено нов албум од „ANTI“ во 2016 година, а во меѓувреме се занимаваше со мода, шминка и долна облека. Таа, исто така, го роди своето прво дете со раперот АСАП Роки оваа година.

Следното, 57. финале на НФЛ-шампионатот ќе се одигра на 12 февруари 2023 година на стадионот Стејт Фарм,

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *