Групата „Нокаут“ со публиката го споделува новиот сингл  со наслов “25” (Двасет и пет). Од „Нокаут“ велат дека не застануваат тука. „После 25 години време беше да направиме ретроспектива на сѐ што сме оставиле зад нас, за Вас, преку нова песна и видео спот. Автор на музиката и аранжманот е Дарко Димитров, а текстот е на Игор Џамбазов.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *