Новата работна седмица  ја почнуваме со претежно облачно време со локални врнежи од дожд, на планините од снег. Во текот на денот ќе дува умерен, на некои места повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи во интервал од 2 до 6°C, а дневната од 8 до 15°C.

Во следните три дена времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во петок и за време на викендот ќе има локални врнежи од дожд и ретка појава на грмежи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *