Џеј Зи е прогласен за најдобар рапер, а љубителите на хип хоп музиката не се согласуваат. Мислат дека е меѓу најдобрите, но не и најдобар. Ники Минаж стана единствената жена меѓу првите десет.Во чест на 50-годишнината на хип хопот, беше објавено рангирањето на Билборд на 50 најдобри машки и женски рапери на сите времиња. Ники Минаж (40) се најде на 10-тото место на листата и официјално стана единствената жена на топ десет листата, а со тоа и најдобрата жена раперка на сите времиња.Сепак, многу љубители на овој вид музика не се согласуваа со листата на Билборд.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *