Последниот настап на познатата пејачка, Карди Б, бил обележан со инцидент. Имено, откако обожавател ја полил со пијалак, таа го гаѓала со микрофонот.

Видеото било објавено на твитер страницата на „PopBase“ и предизвикал бројни коментари. Само еден ден претходно, нешто слично се случило и на нејзиниот концерт во Лас Вегас. Поводот бил поинаков, но резултатот ист. На видеото можело да се забележи како посетителот на концертот ја полеал пејачката, а, таа потоа го гаѓала со микрофон од бината и луѓето на „Твитер“ се прашувале во каква состојба е човекот.

На „Твитер“ коментираат дека е крајно време луѓето да престанат да гаѓаат кон познатите личности со разни предмети и на различни начини. Тие коментари се главни, иако многумина се согласиле дека гестот на Карди Б е едноставно премногу груб и се загрижени за состојбата на човекот.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *