На 14 септември, Лондон ќе го преземе театарот Royal Drury Lane и со тоа ќе започне модното септемвриско шоу.

Овој месец ќе биде исполнет со модна писта, забава и најдоброто од британската култура и мода.Ќе биде прикажано најдоброто од колекциите есен/зима 2023 година.Шоуто ќе биде зачинето со настапи на оперски пејачи, супермодели, модни дизајнери и балерини.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *