Интересно видео кое кружи по социјалните мреж на плажа кај Улцин ја пробуди носталгијата кај повозрасните генерации.

На видеото се гледа како туристите во костими за капење мирно стојат на плажата и ја слушаат химната на  Југославија „Еј, Словени“ и на крајот аплаудираат.

Мештаните велат дека поранешната химна се пушта секој ден на плажата „Мохито“ во текот на летото и тоа точно во 18 часот, а повозрасните туристи веднаш во знак на почит стануваат да ја ислушат химната на Југославија.

 

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *