Најавата за доаѓањето на Лионел Меси во МЛС Интер Мајами предизвика огромна возбуда во САД, а цените на билетите за потенцијалното деби на аргентинската ѕвезда веќе се зголемија на онлајн платформите, надминувајќи 9.000 долари за натпреварот Интер Мајами против Круз Азул кој ќе се одржи на 21 јули. Летниот трансфер пазар во МЛС се отвора на 5 јули, па дебито на Меси ќе се случи барем до следниот месец.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *