Мајли Сајрус го објави својот 8-ми студиски албум Endless Summer Vacation и нов спот за песната River.

Откако песната „Flowers“ ги уништи сите топ листи, музичарката објави нов албум, кој го опиша како „љубовно писмо до Лос Анџелес“. Пред објавувањето на албумот, таа опиша дека Бескрајниот летен одмор ќе биде поделен на два дела, AM и PM, кои функционираат како посебни ентитети и ја објасни позадината на нивното создавање.

„Утрото е време каде има енергија и енергија, каде што има потенцијал за нови можности, тоа е нов ден. Во ноќните часови се чини дека има мрак и некаква нечистотија, но и гламур. Со одредена енергија во ноќта, може да почувствувате како неволјата излегува на површина и тоа е многу инспиративно за мене“, објасни таа во видеото со кое го најавува албумот на Инстаграм.

Албумот содржи и две соработки, со Бренди Карлајл на Thousand Miles и со Сиа на песната Muddy Feet. Ако песните се исто толку успешни како Flowers, која што стана светски хит на неколку листи на Билборд дури шест недели по ред, Мајли би можела да има албум на кариерата пред неа.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *