Македонката Теона која на Инстаграм е потпишана како The Language Blondiе, со ново видео ги расположи своите следбеници од регионот.

Откако неодамна на забавен начин покажа како звучи македонскиот јазик со различни акценти, таа сега се стави во улога на презентерка на вести од различни држави и на 8 јазици, со совршен акцент ја коментира моменталната ситуација во светот.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *