Во првиот натпревар од групата „Ц“ на Европското првенство во СЦ „Борис Трајковски“ најдобрата македонска машка одбојкарска репрезентација ја совлада Данска со 3:1 во сетови 22:25, 25:22, 25:18, 25:22.

Голема и важна победа на Македонија која го прави првиот чекор кон европско осминафинале.

Следниот натпревар е против екипата на Црна Гора на 02.09 во 20 часот.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *