Македонската фудбалска репрезентација вчера го одржа последниот тренинг пред денешниот меч против Малта на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.Ова ќе биде прв натпревар за нашиот национален тим во квалификациите за Европското првенство и целта е јасна, освојување на трите бода и позитивен старт на овој циклус.Се е подготвено за дуелот, селекторот Благоја Милевски може да смета на сите повикани играчи со исклучок на напаѓачот Дориан Бабунски кој поради повреда мораше да отпадне од комбинација.Денешната средба е закажана во вечерниот термин од 20:45 часот

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *