Македонската репрезентација ги започна подготовките за натпреварите против Грузија на 23. Септември каде што нашате Репрезентација ќе гостува   и во  Бугарија на домашен терен  на арената Тодор Проески  на  26. септември од групата 3 во Лига на нации. На Македонија и се потребни две победи, и кикс на Грузија против Гибралтар во последното коло во Лигата на нации, за прво место и плеј-оф за пласман на ЕУРО.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *