Фудбалерите на Реал Мадрид и Наполи и на домашен терен ги совладаа своите ривали по триумфите на гости во Ливерпул и Франкфурт пред неколку дена и го потврдија пласманот во 1/4 финале на Лига на шампиони. Инаку познати се сите осум екипи во четвртфиналето.

Тоа се:

Наполи (ИТА), Реал Мадрид (ШПА), Манчестер Сити (АНГ), Интер (ИТА), Челзи (АНГ), Бенфика (ПОР), Баерн Минхен (ГЕР), Милан (ИТА). Три екии од Италија, два од Англија, по еден од Шпанија, Германија и Португалија.

Ждрепката за 1/4 финалето, а веднаш потоа ќе се одржи за 1/2 финалето, ќе биде во петок во Нион.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *