Музичката суперѕвезда е подготвена за победа на годинешните награди „Златен глобус“, бидејќи нејзиниот филм „Тејлор Свифт: Турнејата Ерас е номиниран за филмско остварување и заработка на благајните. Категоријата е ново дополнување за 2024 година, а ги вклучува и номинираните Барби и Опенхајмер, кои ја водат листата на номинации на серијата со по девет и осум номинации, соодветно.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *