Да се ​​биде келнерка на „Октоберфест“ не е лесна работа во секоја смисла, а тоа го покажува едно видео од овогодинешната манифестација.

На него е прикажана девојка која, навидум без проблем, во рацете носи неколку големи кригли пиво, во два реда, со уште еден на врвот.

Некои корисници изброиле 13 кригли, со рачки кои девојката прецизно ги наместила за да може сите одеднаш да ги носи. Спретната келнерка предизвика одушевување кај насобраните, а некои гости ја снимија и објавија.

Видеата станаа вирални на социјалните мрежи, со хаштагот „омажи се за мене“.

„Секоја чест девојко“, „Јас вентуално би можел да носам три кригли“, „Каков професионалец“, „Оваа девојка треба да ја оженам“, се само дел од коментарите на одушевените корисници.

@travellers4u

🍻Wie viel Maß Bier zählt ihr? Ich komme auf 13 😱🤩 Herbstfest Rosenheim 🍻 #oktoberfest #onlyingermany #germanbeer Credits @ tanschen

♬ original sound – DJ L BEATS

 

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *