„Камп Ноу“ е најпосетен стадион во Европа. Имено каталонците во оваа сезона имаат просек од  82.538 гледачи по натпревар, па се на врвот на листата пред германските прволигаши Борусија Дортмунд и Баерн Минхен.„Милионерите“ имаат 80.677 гледачи во просек, додека таа бројка кај Баерн или поточно на „Алијанц Арена“ изнесува нешто над 75.000 навивачи.Во првата десетка се уште стадионите Манчестер јунајтед, ривалите од Милано, Милан и Интер, потоа Олимпик Марсеј, Шалке како и на премиерлигашите Вест Хем и Тотенхем.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *