Интер повторно успеа да го совлада својот градски ривал, Милан, овојпат со 1:0, за заедно со првиот 2:0 триумф убедливо да се пласираат во своето шесто финале во Лигата на шампионите, прво од легендарната тројна круна во 2010 година, во кое против подобриот од мечот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер сити ќе ја бркаат својата четврта европска титула. Вечерва, на „Етихад“, Манчестер сити го пречекуваат Реал Мадрид во големото европско дерби. „Кралевите“, инаку актуелни шампиони во ЛШ, имаат 1:1 по првиот меч на „Сантијаго Бернабеу“.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *