Зоран Шоров и Марио Ананиев се балкански шампиони со освоени златни медали на Балканското првенство кое изминатиот викенд се одржа во Серес Грција.
Најтрофејниот Боречки клуб во Македонија освои и две трети места.
Пионери(У-15)
68кг.Зоран Шоров прво место
Марио Ананиев прво место
Кадети(У-17)
55кг.Стефан Стојков прво место
55кг.Стојанче Стојков трето место
53кг.Марија Цветанова трето место
Во екипен пласман кадети (У-17) нашата репрезентација го освои третото место.
Балканските шампиони вчеравечер пристигнаа во Штип каде што имаа и пречек пред клубот од голем број на Штипјани и членови на клубот.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *