Земјотрес со јачина од 4.6 степени утрово е регистриран кај Штип.

Според  информациите, земјотресот се случи во 02 часот и 41 минута.

Епицентарот е  на длабочина од 1 километар.

Штипјани, на социјалните мрежи, споделуваат дека земјотресот бил силен и успеал да ги разбуди повеќето а на многу и пристигнало и предупредување на мобилните телефони.

По првиот земјотрес почуствувани се и неколку други афтершокови но со послаб интензитет.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *