На 21 април, овој петок по три години, Белград повторно ќе биде домаќин на познатиот италијански поп пејач Ерос Рамацоти, кој ќе настапи во „Штарк арена. Со 70 милиони продадени албуми ширум светот и повеќе од две милијарди стримови, е еден од најуспешните музичари на планетата досега. Списокот на уметници со кои соработувал во својата 30-годишна кариера вклучува работа со Тина Тарнер, Андреа Бочели, Шер, Никол Шерцингер, и други.Кариерата ја започна во 1981 година во музички натпревар наречен Нове ди Кастрокаро, во кој не победува, но го привлекува вниманието на издавачките куќи

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *