Репрезентацијата на Италија, актуелниот европски шампион пристигна во Изерлон, место во близина на Дортмунд каде што ќе престојуваат за време на Европското првенство.

Репрезентативците на Италија предводени од селекторот Спалети беа пречекани од стотина навивачи кои живеат во тој дел на Германија.

Италијанците тука ќе бидат сместени барем до завршувањето на групната фаза. Одбраната на титулата „Аѕурите“ ќе ја започнат со натпреварот на 15. јуни против Албанија. Пет дена подоцна ги чека натпревар против Шпанија, па на 24. Последниот натпревар во групата против Хрватска.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *