Во среда ќе има пониски утрински температури, а преку денот ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Во четврток ќе има преодно дестабилизирање и локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, а потоа следува период на стабилно и потопло време.

Минималните утрински температури утре и задутре ќе бидат во интервал од 10 до 18, а масималната дневна ќе достигне до 30 степени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *