Вечерва продолжуваат натпреварите во рамки на Лигата на шампионите, ни следуваат нови осум натпревари.

Еден од поинтересните натпревари вечерва ќе се одигра во Милано, каде домаќинот Милан ја пречекува Борусија Дортмунд во рамки на 5. коло, меч кој може да биде пресвртница за нив.

Оваа група е и најинтересна бидејки е најнеизвесна. Дортмунд е лидер со 7 бодови, потоа следува ПСЖ со 6 и Милан со 5. Последен е Њукасл со 4 бодови, но во оваа група се може да се случи.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *