По 10 години Бритни Спирс има сингл на Топ 10 листата на Билборд. Нејзиниот нов сингл Hold Me Closer, кој што го сними со Елтон Џон, се искачи на шестото место на американските топ листи. Песната беше објавена на 26 август, а исто така го достигна и третото место во Британија. Синглот исто така се искачи на врвот на топ-листата на iTunes во повеќе од 40 земји. Соработката на Бритни со Елтон Џон го одбележа нејзиното враќање на сцената по шестгодишна пауза

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *