Бијонсе СОБОРИ РЕКОРД за најмногу освоени Греми во историјата. Taa ја освои наградата за најдобар денс/електронски албум во текот на ноќта, за нејзиниот последен албум „Renaissance“. Со оваа награда таа го освои 32 Греми. Рекордот за најмногу освоени награди не беше соборен повеќе од 20 години, а го држеше унгарско-британскиот диригент Џорџ Солти со 31 Греми.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *